Späť do obchodu

Registrácia

Výcvikové obojky, Strana 2

Elektronické (niekedy nesprávne nazývané aj elektrické) výcvikové obojky slúžia pre efektívny a účinný výcvik psa. Uplatnenie si nájdu v oblasti profesionálneho výcviku (poslušnosť, K9, poľovníctvo) ale aj pre bežných laikov. Nasadenie obojku sa neodporúča skôr ako vo veku približne 6 mesačného šteňaťa, pomocou obojku ju však možné aj upevniť výcvik u staršieho psa. Pomocou elektronického obojku môže psovod psa naučiť aj náročnejším povelom, prípadne ho odnaučiť od nežiaduceho správania, či návykov ako je vyskakovanie, prenasledovanie zvierat či neuposlúchnutie privolania.

Napriek možným obavám z negatívneho vplyvu použitia obojku na psa, je potrebné uviesť, že zariadenia od Dogtra sú vysoko spoľahlivé, moderné a bezpečné. Elektronický impulz, ktorý je jednou z dominantných funkcií týchto zariadení, je pre psa síce nepríjemný, rozhodne však nie je škodlivý. Treba poznamenať, že tak ako akýkoľvek iný predmet súvisiaci s výcvikom psov, aj obojok je možné zneužiť. Preto sa obojok odporúča do rúk skúsenému trénerovi, resp. majiteľovi, ktorý svojmu psíkovi dostatočne rozumie.

Ako obojok funguje? Súprava elektronického obojku je tvorená dvoma časťami - vysielač v ruke trénera a prijímač-obojok na krku psa. Prostredníctvom vysielača je v rámci dosahu sady vysielaný signál, ktorý obojok premení na zvukový, vibračný alebo elektrický stimul. Týmto spôsobom psa rýchlo naučíte osvojiť si súvislosť medzi jeho správaním a stimuláciou.

Aké sú kritériá výberu správneho obojku?

  • váha psa
  • dosah zariadenia
  • spôsob a miesto použitia (bežné použitie, poľovnícky výcvik, apod.)

Najpredávanejšie modely obojkov máme spravidla skladom, ostatné (napr. viac-obojkové sety) sú spravidla na objednávku s dodaním cca do 10 pracovných dní.

2600tb
 
€435
Detail
Kód: 75
Dogtra 802
 
€460
Detail
Kód: 57
ARC 1202S
 
€470
Detail
Kód: 48
Dogtra 3502 NCP Super-X
 
€550
Detail
Kód: 84
4502 edge
 
€560
Detail
Kód: 90
2602tb
 
€600
Detail
Kód: 78
4503 edge
 
€700
Detail
Kód: 93
4504 edge
 
€800
Detail
Kód: 96
Hore
18 položiek celkom
Späť do obchodu